.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11 februarie, 2008

MECI-TEST/ FC Botosani a pierdut astazi, la scor in fata divizionarei secunde ucrainene, Illichivets Mariupol (2-8)

Gruparea fanion a judetului a inregistrat in aceasta dupa-amiaza a patra infringere consecutiva in stagiul de pregatire din Turcia, in fata ocupantei locul 2 in Liga a II-a ucraineana, Illichivets Mariupol (2-8). Partida disputata la Alanya n-a avut practic istoric, ucrainenii marcind pina la pauza nu mai putin de 6 goluri in poarta nefericitului Satco. In a doua repriza botosanenii si-au mai revenit putin, dar totul a fost in zadar meciul terminindu-se cu victoria categorica a ex-sovieticilor cu scorul de 8-2 (6-1). Pentru "ros-alb-albastrii" au marcat Simao (35) si Cilean (74). (Calin Radulescu)
Au luat 6 goluri din faze fixe. Formatia ucraineana inscris in prima repriza numai in urma unor faze fixe, fapt ce l-a facut pe tehnicianul Leo Grozavu sa fie un adevarat butoi de pulbere. "Nu e posibil asa ceva, sa iei 6 goluri intr-o repriza din cornere si lovituri libere" a rabufnit la pauza Leo
Acsinte, Ursu, Cornea, Andries si Kano au probleme medicale. Tehnicianul "fanionului" Leo Grozavu nu a putut conta in aceasta dupa-amiaza in meciul impotriva lui
Illichivets pe Florin Acsinte, Florinel Ursu, Cornel Cornea, Mihai Andries si africanul Ibrahim Kano, toti fiind usor accidentati dupa antrenamentele intense efectuate in aceasta saptamana.
Grozavu: "Atitudinea jucatorilor m-a dezamagit". La sfirsitul partidei, "principalul" Leo Grozavu s-a aratat total nemultumit de atitudinea pe care elevii sai au avut-o in meciul de astazi, cu
Illichivets Mariupol (2-8). "Am pierdut la acest scor din cauza modului delasator in care am tratat meciul. Ucrainenii s-au batut ca leii pentru fiecare minge, au pus osul in timp ce noi am jucat fara pic de atitudine."a "tunat" Leo, care adaugat ca spera ca elevii sai, sa isi revina pina la inceperea campionatului.
"Leul" zice ca adversarii au fost prea buni. Intrebat cum comenteaza rezultate dezastruase din Turcia, tehnicianul "fanionului", Leo Grozavu a declarat ca adversarii intilniti au fost mult peste FC Botosani, dar e de parere ca scorurile puteau fi limitate. "Echipele intilnite au fost mai valoroase decit noi, dar si modul in care ne-am prezentat a lasat mult de dorit. Din aceasta cauza am si pierdut la scorurile acestea" a explicat Leo.
Partida cu Alanyaspor a cazut. "Deocamdata nu stiu cu cine mai jucam, deoarece meciul programat impotriva turcilor de la Alanyaspor am inteles ca a cazut. O sa incercam sa gasim maine un alt adversar, iar in cazul in care nu vom reusi n-o sa mai disputam nici un meci pina la plecare." a declarat Leo Grozavu.
Satco - Patache, Ov. Ciobanu, Aldea, Cilean - Stefoi, Vasvari - I. Suleap, Cr. Ungureanu, Simao - Kone. Au mai jucat: Prisaca, Gutu, G. Luca, A. Ciornei, Vatavu si M. Filip

6 comentarii:

Anonim spunea...

pai voi erati invatati sa jucati numai in mocirla unde nu se mai facea diferenta intre valoarea jucatorilor,mai clar pe aratura de pe municipal nu era diferenta intre ciobanu si stefoi sau ilies si sburlea

Anonim spunea...

tin la aceasta echipa..dar propun sa ne retragem din campionat..oricum nu avem unde juca(returul il vor juca la dorohoi...pe camp)..nu avem jucatori de valoare(doar trompete..cumparate pe saci d cartofi si ceapa)..nu avem conducere(doar niste clovni)..pacat de noi..suporterii :(

Anonim spunea...

ptr.bbl!
Nu esti suporter,esti un circotas care n-a jucat fotbal niciodata la nivel de liga a -II-a.Daca fotbalistii fac cit 2 saci de cartofi si de ceapa, tu nu meriti nici o ceapa degereata!Tu esti unul dintre acei suporteri! care joaca fotbal cu mingea de ATLETISM!
Sa fii atent sa nu se sparga mingea!!!!

Anonim spunea...

auzi mai bbl...take it easy...si lasa comentariile rautacioase..nici tu nu crezi ce spui..fc botosani..inseamna mult..traditie..valoare..lucruri pe care tu nu le cunosti..desfiintarea echipei ar fi ceva imposibil..asa ca..pa pa..fanbt

Anonim spunea...

"cu mingea de ATLETISM!":))...nu trebuie sa stii fotbal..sa vezi cat e de varza o echipa..si jucatorii nu pun deloc suflet..si pt al 2lea..nu am cerut sa ne desfiintam..doar sa ne retragem din campoinat anul asta..si sa ne pregatim mai bine pt cel care urmeaza..bafta

Anonim spunea...

ptr.bbl
Ba trebuie sa ai habar de fotbal,sa afirmi"doar sa ne retragem din campionat..si sa ne pregatim..."si la anul unde o sa jucam?!
Mingea de ATLETISM iti vine ca o manusa!!