INCREDIBIL / Banel de Botosani (Toni Faur) s-a transferat la Jiul Petrosani
Fostul junior a lui CSS (90), Toni Faur a semnat la numai 17 ani cu Jiul Petrosani, în speranta ca va deveni noul Nicolita. Nascut intr-o familie numeroasa, Faur a strabatut o jumatate de tara pâna la Petrosani pentru a se face fotbalist. A lasat acasa o familie amarâta, cu 6 frati, si amintirea unei mingi de cauciuc care i-a alungat frustrarea lipsurilor. De câteva zile a ajuns sub aripa protectoare a lui Ioan Sdrobis si a fost poreclit deja ”Banel Nicolita”. ”Cred ca dupa felul în care alerg”, a explicat copilul asocierea lui cu vedeta Stelei. (Citeste mai departe)
Vrea sa ajunga la Steaua. Ca orice copil si Toni Faur nu se sfieste sa viseze cu ochii deschisi.”Eu as vrea sa ajung la Steaua si sa joc în Liga Campionilor! E dorinta mea! Asa cum Banel a reusit, asa voi razbi si eu!” a marturisit juniorul.
S-a uitat ciudat la friptura. Cunoscut slefuitor de talente, Ioan Sdrobis stie cînd trebuie spuse anumite lucruri, accentuând o imagine care cu siguranta va ramane. ”Vine dintr-o familie amarâta rau, are sase frati acasa, care mor de foame. Când i-am dat prima data friptura, s-a uitat în stânga si în dreapta sa o împarta cu colegii, atât de mare i s-a parut portia. Si ca el sunt multi” a spus "Parintele".


































































4 comentarii:
ce vb sdrobis ma...ca si in deplasari cu css ul manca bine!!!a mai vazut el friptura...:))))asta sdrobis e nebun taree=))))
bravo guta , dar sa nu ti o iei in cap... bag de seama ,ca sa ajungi fotbalist treb sa fugi cat mai departe de botosani aici vin altii imprumutati si cu pile....huoooo wc botosani
CSS UL NU DOARME PRODUCE FOTBALISTI PE BANDA RULANTA din spate vin tare si celelalte grupe la fel de talentate ca cei de `90
daca fc-ul nu isi va face centrul sau propriu de juniori asa va fi mereu,jucatorii locali cei mai buni vor pleca unde va fi mai bine
si asa e normal
Trimiteți un comentariu