.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06 februarie, 2008

REPLICA / Romulus Eram zice ca si-a platit singur vacanta din Antalya

Viceprimarul Romulus Eram a ţinut să infirme ieri, zvonurile potrivit cărora s-ar afla în Turcia pe banii lui FC Botoşani. "Sunt aici pe banii mei. Nici nu-i scump, este foarte ieftin. Imi ajung 45 euro pe zi", a declarat Eram, care a tinut sa-l laude pe tehnicianul „fanionului” Leo Grozavu pentru modul cum pregateste echipa. (CRISTI PRISACARIU - Monitorul)

Finantatorul nu mai stie cine a platit sejurul din Franta. Intrebat cine a suportat deplasarile viceprimarului Romulus Eram in Franta, preşedintele CA a lui FC Botoşani, Valeriu Iftime, a declarat ca nu-si mai aminteste daca a platit sau nu clubul. "Nu mai ştiu dacă atunci am plătit noi pentru domnul Eram sau a plătit el. Chiar nu îmi mai aduc aminte de Franţa", a spus Iftime.

Minune! Au venit scaunele. Cu o întârziere de aproape 4 luni, ieri, la stadionul Municipal, au sosit primele scaune pentru tribuna I. "Au fost aduse 1.573 scaune în culorile clubului, roş-albastru, care vor fi montate începând de joi. Vrem să facem întâi mai multe măsurători şi o simulare pe calculator, pentru că dorim să dăm un aspect frumos, iar în urma montării scaunelor să reiasă FC Botoşani", a declarat Ovidiu Lezeriuc, administratorul stadionului "Municipal".

Botosanenii o sa stea pe scaune italiene. Administratorul “Municipalului”, Ovidiu Lezeriuc a tinut să laude calitatea scaunelor care au fost aduse ieri şi pe care le-a supus unor probe, pentru a vedea dacă acestea nu se rup uşor. "Producătorul ne-a dat o garanţie de trei ani pe ele, timp în care rezistă la orice fel de temperaturi", a spus Lezeriuc, care a adăugat că scaunele au fost lucrate în Italia.

In mai, inca 1.500 de bucati. Potrivit viceprimarului Romulus Eram, costul total al celor 1.573 de scaune, cu tot cu montat, se va ridică la circa un miliard de lei vechi. Administratorul stadionului a spus că la începutul lunii mai vor fi aduse şi restul de scaune, până la 3.000, câte au fost achiziţionate prin contract, acestea urmând a fi montate la tribuna a II-a, reabilitată recent.
Meciul cu polonezii incepe la ora 15:00. FC Botosani va sustine in aceasta dupa-amiza primul meci-test din Alanya in compania echipei Polonia Bytum (liga a II-a). Stai pe www.botosaneni.ro si vei afla toate detaliile partidei de astazi

4 comentarii:

Anonim spunea...

culorile clubului "ros-albastru" vai de pl voastra conducatorii pulii ce sunteti numa sclavii lu steaua peste tot ..halal "SUSTINETI ECHIPA LOCALA NU PE CEA DIN CAPITALA"

Anonim spunea...

parc era ros-alb-negru

| spunea...

acum si voi sunteti rai... ar trebui sa apreciem ca se face totusi ceva...

Acum ce mai conteaza ce culori sunt scaunele...

Anonim spunea...

de ce sa nu fim rai,daca tot ce se face e pro steaua ????? sa se faca in culorile echipei ros-alb-albastru daca nu...sa isi schimbe numele in steaua 3!