.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

04 februarie, 2008

EXCLUSIV / Dupa 14 ore de drum delegatia "fanionului" a ajuns in Alanya

Plecata duminica dimineata la ora 9 din Botosani, delegatia „ros-alb-albastra” a ajuns aseara in jurul orei 23:00 in Alanya (un oras al provinciei Antalya) la hotelul Doganay. „Am facut aproximativ 8 ore cu autocarul de la Botosani la Bucuresti, dupa care inca o ora si 20 de minute cu avionul pina pe aeroportul din Antalya, iar de la aeroport pina la hotel inca aproximativ o ora” a relatat pentru www.botosaneni.ro, directorul de marketing a lui FC Botosani, Noni Zaharia. (Calin Radulescu)

„E cald si in tricou”. In timp ce in Romania temperaturile sunt doar cu citeva grade peste zero, in Alanya, locul de cantonament al botosanenilor, caldura e la ea acasa. „Despre vreme ce pot sa spun, e mai cald decit ne-am imaginat. Sunt in jur de 20 si ceva de grade si ti-e cald si atunci cind stai in tricou” a declarat Noni Zaharia.

Stau la 100 de metri de Marea Mediterana. Hotelul Doganay, locul de cantonament al „ros-alb-albastrilor” este amplasat intr-un cadru mirific la doar 100 de metri de mare. „Peisajul e foarte frumos si conditiile de aici sunt realmente de exceptie, iar marea e la mai putin de 100 de metri de hotel” a dezvaluit directorul de marketing al gruparii locale.

Au zburat impreuna cu Otopeniul, Bacaul si Chiajna. Delegatia lui FC Botosani a plecat in Turcia in acelasi avion cu alte 3 echipe din seria I a Ligii a 2-a, Concordia Chiajna, CS Otopeni si FCM Bacau. "Ne-am simtit bine in aceiasi aeronava cu adversarii nostri din campionat si n-au fost nici un fel de probleme" a marturisit atacantul "fanionului" Andrei Porfireanu.

"Leul" a programat azi, primul antrenament. In aceasta dimineata tehnicianul Leo Grozavu si-a scos elevii la un antrenament mai usor de reacomodare la efort dupa drumul extrem de obositor de ieri. "Am facut o sedinta de pregatire mai usoara dimineata , care a durat aproximativ o ora si ceva" a declarat atacantul Andrei Porfireanu, care precizat ca baza de antrenament este foarte aproape de hotel la aproximativ 10 minute de mers cu autocarul.

6 comentarii:

| spunea...

PT circotasi... Cititi Monitorul de maine, care vedeti cum am copiat de acolo...

Noi stam bine cu telepatia si dupa o sdedinta de spiritisnm am afla ce o sa scrie...

calin radulescu

Anonim spunea...

haha ce gluma ..buna da ti`e cand iti dadeau altii toate prostiile si tu puneai botu :)))) mai taci ca esti degeaba

Anonim spunea...

doar asa ca fapt divers astia de la monitorul isi actualizeaza site-ul odata pe zi, nu ca voi de cate ori puteti. dak erau si ei asa in mod sigur era acolo prima data stirea.... oricum tot LAME ramaneti

Anonim spunea...

Wa comunistilor... ati preluat clasamentul dp gsp.ro. in caz ca nu ati observat acolo scrie CS Botosani. CS-ul nu mai exista dp vremea comunistilor... HALAL ZIARISTI

| spunea...

asta si vrem sa iasa din letargie si sa fac un site online ca un ziar normal... cum e gsp

Toate sunt copiate de undeva, nu vad ce e asa mare noutate....

Clasamentul de la L4 de la AS Roma
si asa mai departe... Noi nu inventam lumea ci doar o asezam conform ideilor noastre (care nici astea nu sunt ale noastre - ne inspiram de la gsp, prosport, stelisti, dinamovisti)

Idee e ca oricine poate face un site ca al nostru doar ca trebuie sa vrea... Miron Lupulescu

Anonim spunea...

o sa inceapa sa pun scaune pe 30febr!