.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03 februarie, 2008

EXCLUSIV / Botosaneanul Agheorghiesei a fost promovat la FCM Bacau II

Transferat in aceasta vara de la CSS (90) la juniorii lui FCM Bacau, tinarul fundas central Ovidiu Agheorghiesei (foto) va juca din aceasta primavara la echipa satelit a bacauanilor, care evolueaza in Seria I a Ligii a 3-a. „Vreau sa fac o figura frumoasa la FCM Bacau II si sa reusesc sa promovez cit mai curind la prima echipa” a declarat astazi pentru Botosaneni.ro, Ovidiu, care a adaugat ca spera sa nu insele increderea acordata de antrenori clubului bacauan. (Miron Lupulescu)

Straton apreciat de Ionut Popa. Fostul capitan al "fanionului", Bogdan Straton a reusit sa-l impresioneze dupa cantonamentul de la Baile Felix, pe tehnicianul lui Poli Iasi, Ionut Popa care s-a declarat multumit de mijlocasul la inchidere. "Ne-am adus şi noi, în sfîrşit, jucători buni, care cred ca o sa ne ajute la atingerea obiectivului, care ramane evitarea retrogradării” a declarat şeful băncii tehnice ieşene.

LIGA A 4-A / "Ecologistii" au cistigat cu 5-2 la Pomirla. Liderul ligii a 4-a, Eco Luceafarul a obtinut astazi, cea de a doua victorie din perioada de pregatire in fata divizionarei judetene Nord Star Pomirla (5-2). "A fost un meci relaxant de pregatire, in care echipa, mai buna s-a impus. Tin sa felicit formatia oaspete, dar ii asigur ca in ultima etapa o sa fie altfel" a declarat dupa partida primarul si antrenorul pomirlenilor, Dumitru Chelariu. Intr-un alt meci disputat duminica CS Darabani a remizat (2-2) la Radauti Prut cu Prutul.
FC Vorona i-a pus la punct pe liceenii de la "Negreanu".
Echipa Gr. Sc. Dimitrie Negreanu a fost invinsa in aceasta dimineata cu scorul de 10-8 (3-5), de divizionara judeteana FC Vorona, intr-o partida amicala disputata pe terenul sintetic de la Scoala nr 6 din Botosani. "A fost un test pozitiv pentru ambele echipe chiar daca cei de la Vorona au jucat foarte dur. Am avut meciul in mana in prima repriza cind am condus chiar cu 5-3, dar din pacate am cazut fizic in partea a doua si am pierdut" a declarat mijlocasul liceenilor de la "Negreanu" Marcel Siminiceanu (foto).
Amical / AS Bucecea a pierdut astazi la Siret. Divizionara judeteana AS Bucecea a fost invinsa in aceasta dupa amiaza cu scorul de 4-3 (3-1) de catre Zimbru Siret (Liga a 4-a - Suceava). Partida disputata la Siret a fost una extrem de spectaculoasa, gazdele conducind inca din minutul 37 , cu 3-0 , dupa care a urmat o revenire incredibila a "bucecenilor", iar in minutul 70 tabele de marcaj arata 3-3. Pe final insa baietii lui Doru Gugeanu au cazut si "zimbrii" au obtinut victoria in extremis printr-un gol marcat in minutul 86.

Un comentariu:

Anonim spunea...

ci test pozitiv wai???ci prostii in plm....adik ce test o fost pt niste copchii de la un liceu...ce draq?????a fost un test pt cei de la vorona...care is o echipa de fotbal omologata...care or sa inceapacampionatul in curand....da aia...ce test poa sa fie pt aia????copchilarii...isi dau prea multa imp!!!si voi le dati apa la moara.....