.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28 iulie, 2010

PREMIERA | AMICAL - FC BOTOSANI a invins doar cu 1-0 pe Rapid CFR Suceava intr-o partida disputata pe Areni

Echipa botosaneana a invins in aceasta dupa amiaza de la ora 17:00 pe vecinii de la Rapid CFR Suceava dupa un gol marcat in startul partidei de Tudor Homneac. Meciul a fost unul destul de echilibrat, botosanenii ratand cateva ocazii prin Matei si Vrabie, in timp ce sucevenii au avut sansa egalii in repriza secunda cand Suleru a sutat puternic de la 20 de m, iar mingea a tintit bara transversala a portii aparate de Chereches. Cristi Popovici a rulat tot lotul de jucatori, inclusiv pe Alexandru Filip (probe) si Eduard Sandu (probe), dar si Cosmin Rentea, reintors de la Dinamo II. In afara suprafetei de joc, Ghiceanu si Halip au facut gimnastica fiind accidentati.......[APASA AICI SI VEZI GALERIE FOTO DE LA MECI] - [Ionut Tabultoc - ID: botosaneni_ro]
. AMICAL - LUCEAFARUL a invins astazi pe AS Bucecea cu 6-1 intr-un meci-test. Astazi de la ora 18:00, Luceafarul Mihai Eminescu a disputat un meci amical cu echipa pregatita de Doru Guceanu, AS Bucecea. Scorul la pauza a fost de 2-1, golurile "luceferilor" fiind reusite de Vasilachi si Strateanu, iar in repriza secunda, Vasilachi, Cardas (2) si George Maxim (probe) au inregistrat scorul final, 6-1 in favoarea echipei pregatite de Catalin Chirila. Partida a fost condusa la centru de Vali Luca, asistat la cele doua tuse de Andrei Manole si Radu Cretu. [APASA AICI SI VEZI GALERIE FOTO DE LA MECI]