.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 martie, 2010

CAN CAN - INEDIT | Asculta acum, nonconformistul imn al adversarei fanionului, de sambata viitoare, Concordia Chiajna.

.RUGBY | MECIUL CU SPANIA  de pe 27 martie a cazut ! Prefectul promite, insa ca o sa aveam un meci de rugby pe Municipal. Nationala de rugby a Romaniei va juca, in mod sigur, un meci oficial la Botosani, a declarat, duminica, pentru BotosaniNews, prefectul Cristian Roman, care a primit confirmarea din partea presedintelui Federatiei Romane de Rugby. Data exacta a partidei care se va disputa pe Stadionul Municipal nu a fost stabilita, insa cert este ca unul din ultimele trei meciuri ale nationalei, din preliminariile Cupei Mondiale, se va juca la Botosani. Romania ar putea intilni fie Tunisia, fie Uruguay, fie Ucraina.

.STRANIERI | Papp titular la Vaslui (90 de minute), Keita doar 45 de minute la Gloria (0-1). Fostii botosaneni, Paul Papp si Souleyman Keita s-au duelat azi, doar o repriza (a 2-a) in partida dintre FC Vaslui si Gloria Bistrita (0-1). Desi duelul a fost castigat de echipa lui Keita, ambii fosti botosaneni au avut o evolutie buna. |  FC VASLUI - GLORIA 0-1 | A marcat Hora (22).

.STRANIERI | VALI BORDEANU a bifat 4 minute pe final la Timisoara (0-0). Botosaneanul Vali Bordeanu nu prea a avut noroc, azi tehnicianul Unirii Urziceni, Roni Levy introducandu-l pe teren abia in minutul 90, al meciului cu FC Timisoara (0-0), in locul  lui Sorin Frunza. |  FC TIMISOARA - UNIREA URZICENI 0-0

.LIGA 4 - AMICALE | Bucovina Rogojesti a pierdut cu 4-3 in fata Avantului Gramesti ! Rapid Ungureni - FC Paltinis 4-2. Divizionara judeteana, Bucovina Rogojesti a fost invinsa astazi, cu 4-3 de vecinii suceveni de la Avantul Gramesti, dupa o partida in care vedeta Fecioru s-a ales cu un cot in plina figura. In alt doilea meci al zilei, Rapid Ungureni cu doi dintre fratii Palalaie in primul "11", a invins  cu 4-2 pe FC Paltinis, care insa a utilizat mai multe rezerve. | SuporterFC.com.