.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

07 februarie, 2008

INCENDIAR / Nelu Nistorica se intoarce la conducerea “fanionului”?

Presat de Leo Grozavu, care i-a cerut sa intareasca conducerea administrativa, finantatorul Valeriu Iftime (foto) pare decis sa-l aduca din nou in fruntea gruparii locale pe Nelu Nistorica. "M-am gândit să-l readuc pe Nelu, însă în acest moment nu este nimic sigur. Cu siguranţă însă, vă pot spune în acest moment că vor fi schimbări în organigrama clubului", a declarat Iftime, care a precizat ca in cazul în care va renunţa la ideea de a-l aduce pe Nistorică şi nu va reuşi să găsească un director executiv cu experienţă, va redistribui sarcinile în cadrul clubului. "Voi distribui sarcinile executive, organizatorice şi de marketing între Cornel Şfaiţer, Dumitru Brânză şi Noni Zaharia", a mai spus Iftime. (CRISTI PRISACARIU – Monitorul)

Amicale cu Cetatea Suceava si Juventus Falticeni. In timp ce jucatorii fanionului se pregatesc in Turcia, directorul executiv, Dumitru Brinza a reusit sa mai perfecteze inca doua partide amicale. Astfel gruparea locala urmeaza sa joace pe 20 februarie la Falticeni cu Juventus (liga a 3-a), iar trei zile mai tirziu va intilni Cetatea Suceava pe terenul din Dorohoi.

Straton e iesean cu tricou in regula. Prezent ieri in fata presei, la fotografia oficiala fostul capitan al botosanenilor Bogdan Straton a declarat: Sunt fericit ca am facut pasul spre prima liga. Iasiul este echipa mea de suflet si mereu mi-am dorit sa joc aici. Am inceput fotbalul in Iasi si cand am plecat din acest oras nu ma gandeam ca voi ajunge sa evoluez pentru Poli in prima liga. Sper sa evoluez cit mai bine si sa nu dezamagesc pe cei ce au avut incredere in mine cind m-au adus aici.

Un comentariu:

Anonim spunea...

numa bine bogdane!! Dar parca Fc bt era echipa ta de suflet .. ciudat :)!!!