.AUDIENTA BOTOSANENI.RO .saptamana curenta - 1.763 de vizitatori unici.......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTle3wD8LhQyoSq_zpyUiXsTYl9UuoHqHO_UvtBC1aTH1SZWd5Y5tcvFqOr6kJq6_sVlmkU-gKV_vLjmUid6ajwuot50Il8ZEOJuhSwfbi0E5y8AEIHvnACXUffLLmbNc-2dpvbTA8M86i/s1600/calin+28.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

07 februarie, 2008

MECI-TEST / FC Botosani a incasat-o astazi, cu 4-0 de la Terek Grozny

Gruparea fanion a judetului a suferit in aceasta seara a doua infringere din stagiul de pregatire din Turcia, in fata prim divizionarei ruse Terek Grozni (4-0). Prima repriza a meciul disputat la Alanya a fost una destul de echilibrata, echipa rusa reusind sa puncteze doar o singura data dintr-o lovitura de pedeapasa repetata de arbitru. Dupa pauza insa, pe fondul mai multor inlocuri facute de Leo Grozavu s-a pornit un adevarat tavalug la poarta lui Satco, care a fost nevoit sa mai scoata inca de trei ori mingea din poarta. Pentru formatia rusa au marcat: Lakhialov (25-pen), Adiev (50), Kulik (53, 86). (Calin Radulescu)
Arbitrii ne-au marcat doua goluri. Partida dintre FC Botosani si Terek Grozni (0-4) a fost arbitrata de o brigada din Rusia, care si-a facut cu prisosinta datoria avantajind in mai multe rinduri echipa din tara lor. "In minutul 25, "centralul" a decis repetarea penaltyului, asta dupa ce initial Prisaca aparase, iar in minutul 86 , Terek a marcat tot dintr-un penalty extrem de usor acordat" a relatat pentru www.botosaneni.ro, Noni Zaharia.
Terek a avut un eliminat. Prim divizionara rusa Terek Grozni a evoluat in forta impotriva botosanenilor, chiar pe alocuri extrem de dur. "Rusii au jucat foarte tare cu noi si chiar daca au primit 3 galbene si un rosu (min 80), consider ca arbitrul trebuia sa le acorde mai multe galbene" a declarat Noni Zaharia.
Acsinte, Kone, Sitaru si Bordeanu au fost odihniti.
Tehnicianul Leo Grozavu a decis sa-i menajeze pentru meciul de astazi pe Acsinte, Kone, Sitaru si Bordeanu, care au ramas la hotel, unde au efectuat un antrenament cu greutati la sala de forta.
Simbata amical cu Sibir Novosibirsk. FC Botosani va disputa urmatoarea partida de pregatire in compania altei prim divizionare ruse
Sibir Novosibirsk. "Deocamdata nu a fost stabilita ora de incepere a meciului, maine urmind sa ne mai intilnim cu oficialii echipei ruse pentru a pune la punct toate detaliile" a declarat directorul de marketing al "fanionului" Noni Zaharia. Echipa din Novosibirsk a promovat in aceasta iarna in prima liga rusa, in urma clasarii pe pozitia a 3-a in Liga a 2-a.
Prisaca - Patache, Ov. Ciobanu, Kano, Cilean - Fl. Ursu, G. Luca, Stefoi , Cornea - M. Andries, Cr. Ungureanu. Au mai jucat : Satco, M. Filip, Vasvari, Ciornei, Gutu, Vatavu, I. Suleap, Simao

3 comentarii:

Anonim spunea...

=)) Hai bai, voi aia buni de la Fc !!! Va faceti de ras =)) :))

Anonim spunea...

ciuca batailor, iar brasovul bate inter, iar voi aveti gura mare cum ca ii faceti. vai de steaua voastra

Anonim spunea...

Ma fraierilor, este perioada de pregatire,brasovul a batut juniorii!!!!