Cornel Sfaiter: „Cei care au jucat cu Mariupol au demonstrat ca n-au valoare de FC Botosani
Prezent ieri, la meciul cu ucrainenii de la Illichivets Mariupol (2-8), vicepresedintele Cornel Sfaiter (foto) s-a declarat extrem de dezamagit de prestatia proprilor jucatori."Chiar dacă au lipsit titularii, nu avem nicio scuză. Cei care au jucat astăzi au demonstrat că nu au valoare de FC Botoşani. Li s-a oferit o şansă, iar ei au dat cu piciorul. Poate s–au crezut titulari şi pe veci la FC Botoşani, însă mulţi vor avea parte de surprize când vom ajunge acasă", a declarat Şfaiţer. (CRISTI PRISACARIU - Monitorul)
Si Iftime e suparat pe jucatori. Mult mai acid în declaraţii după umilinţa trăită ieri în Alanya, a fost actionarul majoritar Valeriu Iftime: "În afară de acţionari şi antrenori, nimeni nu a demonstrat că ar merita să fie la FC Botoşani. N-am mai fost umiliţi în aşa fel de la jocul amical disputat în Franţa cu cei de la Le Mans” a declarat Iftime, care a criticat dur greşelile individuale ale jucătorilor:"Primele 4 goluri au fost luate pe greşeli de portar”, a spus Iftime.
Atmosferă încordată la echipă. Relaţiile dintre Leo Grozavu şi elevii săi au devenit din ce în ce mai tensionate în această perioadă, fotbaliştii botoşăneni fiind din ce în ce mai nemulţumiţi de severitatea tehnicianului, care a amendat mai multi jucători dupa ce i-a prins la ore târzii jucând remy sau navigând pe Internet. De sancţiuni financiare n-au scăpat nici jucătorii care s-au accidentat stupid sau care nu au putut fi folosiţi în unele jocuri amicale deoarece au bătături. Este vorba de Cornea şi Sitaru care au bătături, dar şi de Ursu, Andrieş şi Acsinte ce se confruntă cu accidentări uşoare.
Miercuri jucam cu Unirea Urziceni. Ultimul meci de pregatire din Turcia se va desfasura miercuri, 13 februarie, in compania prim divizionarei Unirea Urziceni ( locul 3 in Liga I). A doua zi dupa partida cu Unirea, delegatia botosaneana urmeaza sa revina in tara.


































































4 comentarii:
totul va fi bine am incredere in echipa..oriunde sunt neintelegeri asa ca tre' sa fim calmi si va fi bn!!!in retur va fi bn..astea sunt doar jocuri de pregatire..si dinamo are suficiente infrangeri..asa ca sa nu ii judecam prea aspru pe baieti!!hai fc!!..fanbt
sunt rezultatele astea ptr ca au ajuns sa joace la fc botosani toti acei ce au avut pe cineva in spate..stiu ei care sunt aia..multe talente adevarate ale botosaniului ori s-au lasat de fotbal ori acum se chinuie in div D la noi ptr ca le place fotbalul ptr ca sunt platiti bine..parerea mea e sa se mai uite grozavu si pe acolo ptr ca sunt multi e ar face fata div B..exemple bune sunt patache si bordeanu ce au venit din div D si acum sunt titulari..
sunt rezultatele astea ptr ca au ajuns sa joace la fc botosani toti acei ce au avut pe cineva in spate..stiu ei care sunt aia..multe talente adevarate ale botosaniului ori s-au lasat de fotbal ori acum se chinuie in div D la noi ptr ca le place fotbalul nu ptr ca sunt platiti bine..parerea mea e sa se mai uite grozavu si pe acolo ptr ca sunt multi e ar face fata div B..exemple bune sunt patache si bordeanu ce au venit din div D si acum sunt titulari..
grozavu el aduce juniori din alte orase in lok sa se uite prin botosani ei zik ka nu sunt talente in botosani de exemplu 5 jukatori au plekat de la css in alte orase :X de exemplu aghiorghesei fost la css akuma a fost promovat la fcm bacau 2 navetzi ochi delok plus baiatul ala care la dat ieri prin prosport ka a plekat la jiu si doreste sa fie noul banel navetzi ochi delok .
Trimiteți un comentariu